RASL čaloněný nábytek

Co si vymyslíte, to Vám vyrobíme!

ČeskyDeutsch
Šlechtický Radim - RASL čalouněný nábytek - netkatalog.czNábytek - netkatalog.cz

Jsme také na facebooku!

 

Titulní stránka » Sedací soupravy

Sedací soupravy

hr

Sedací souprava tvoří dominantu odpočinkové části interiéru, slouží obvykle více let a proto je velmi důležitý pečlivý výběr velikosti a typu sedací soupravy, stejně jako barvy a druhu potahového materiálu. V současné době se na trhu nabízí nepřeberné množství nejrůznějších typů sedaček a druhů potahových materiálů. V tak široké nabídce může být těžké se orientovat. Pomůžeme vám naplnit vaše představy – díky individuálnímu přístupu ke každému zákazníkovi vybereme spolu s vámi ten nejvhodnější typ, sestavu a potah podle vašeho přání. Použitými materiály a kvalitou zpracování, kdy věnujeme pozornost každému detailu, uspokojíme i nejnáročnější představy zákazníka. Naším cílem je vyrábět sedací soupravy s moderním designem, charakterizovaným dokonalým pohodlím a důrazem na řemeslnou kvalitu zpracování.

Velmi důležitým kritériem při výběru vhodné sedací soupravy je rozhodnutí, zda bude souprava umístěna u stěny, v rohu či v prostoru. Nabízíme v každé modelové řadě velké množství elementů, které lze pomocí spojovacího kování sestavit do požadovaného tvaru a velikosti přesně na míru vašemu obývacímu pokoji. Do prostoru lze umístit solitérní prvky, jako jsou křesla, dvojmístné a trojmístné pohovky a taburety.

Všechny sedací soupravy vyrábíme v pevné variantě i s rozkládáním lůžka. V závislosti na konstrukci čalounění lze pohovky vybavit úložným prostorem. V naší kolekci má úložný prostor model GAMMA, na přání lze vybavit úložným prostorem také sedačku ALFA nebo KAPPA. Úložný prostor lze jednoduše umístit i do taburetu.

Pro maximální pohodlí sedací soupravy lze doplnit opěráky hlavovými opěrkami neboli podhlavníky. U modelu ALFA A GAMMA nabízíme volné podhlavníky, které se zasouvají do kapsy v opěrákovém polštáři. Těmito podhlavníky doplníte sedací soupravu přesně tam, kde si budete chtít udělat pohodlí. U sedací soupravy KAPPA jsou podhlavníky v elementech výklopné, model LAMBDA má podhlavníky u všech elementů polohovací do dvanácti poloh. Sedací souprava se sklopenými podhlavníky je vhodná třeba při posezení s přáteli, vyklopením podhlavníků docílíme maximální relaxace například u televize nebo s knihou.

Maximální pohodlí našich sedacích souprav zaručuje použití kvalitních materiálů. Tvarovací vrstvy jsou tvořeny PUR pěnami a pružinovými kostrami typu Bonell nebo bloky kvalitní PUR pěny. Všechny plochy jsou změkčeny PES rounem (200 g/m²), které zároveň chrání potahový materiál sedací soupravy před jeho prodřením o PUR pěnu.

Naše sedací soupravy jsou charakteristické čalouněním s tzv. „tvrdým sezením“. Čalounění sedáků je vyrobeno z polyuretanové (PUR) pěny s větším odporem proti stlačení a vysokou objemovou hmotností (např. PUR pěna N3540) nebo z tužších tlačných pružin. To zaručuje dlouhou trvanlivost tvarovacích i potahových materiálů sedací soupravy. Sedací souprava se vám neprosedí a potahové materiály se nevytahají. Čalounění s tvrdým sezením je výhodné také z toho důvodu, že se při dosednutí do sedáku nezaboříte a lépe se ze sedací soupravy vstává.

Sedací soupravy v kůži se srstí: Kterýkoliv model sedací soupravy Vám potáhneme i kravskou kůží se srstí.

Hlavní materiály používané v našich sedacích soupravách:

Kostra

Základní vrstva

Tvarovací vrstva

Kypřící vrstva

Potah

Potah je poslední vrstvou materiálové skladby čalouněného nábytku. Může být látkový, kožený, koženkový nebo kombinovaný. Vlastnosti a kvalita potahu jsou velmi důležité, neboť je vystaven největšímu namáhání a zároveň dotváří celkový estetický dojem Vaší sedačky.

Textilní potah je třeba pravidelně vysávat, neboť prach, který se v textilii usazuje, má negativní vliv na životnost potahu. Při vysávání používejte hubici na čalounění s měkkým kartáčem a nízký sací výkon, aby nedošlo k poškození struktury.

Vaši sedačku je třeba také chránit před přímým slunečním zářením, neboť jeho vlivem dochází ke změnám a vyblednutí barev. Doporučuje se používání okenních žaluzií, rolet apod.

Sedací souprava KAPPA

Moderní sedací souprava se zvedacími podhlavníky

Rohová sedací souprava KAPPA se vyznačuje zvedacími podhlavníky a jednoduchým designem. Vyráběna je ve velkém množství různých elementů, ze kterých lze poskládat různé sedací soupravy. U sedací soupravy KAPPA také nabízíme pohovky s rozkládacím mechanismem, který po rozložení změní pohovku na lůžko vhodné pro příležitostné spa­ní.

Sedací souprava KAPPA 11

Moderní design s pohodlným posezením a poležením

Sedací souprava KAPPA 11 je charakteristická vysokou variabilitou a mnohostranným využitím. Z velkého množství elementů lze sestavit 74 různých rohových sestav. Nabízíme vám pohovky rozkládací i pevné, taburety klasické i s úložným prostorem. Potah sedací soupravy Kappa si můžete zvolit buď kožený, nebo látkový. Sedací souprava KAPPA 11 se od původní verze sedací soupravy KAPPA liší designem bočního ukončení, tzv. područky. Design područky u sedací soupravy KAPPA 11 byl navržen tak, aby splňoval požadavek maximálního pohodlí při odpočinku. Zvedací podhlavníky a možnost zabudování rozkládacího mechanismu do sedací soupravy jsou stejné jako u sedací soupravy KAPPA.

Sedací souprava ALFA

Moderní design s dokonalým pohodlím

Sedací souprava ALFA je zajímavá svým moderním designem. Maximálního pohodlí u této sedací soupravy docílíme přidáním volných hlavových opěrek, které se zasouvají za polštář v opěráku. Z jednotlivých elementů je možné u této sedací soupravy vytvořit různé varianty zavěšením jednotlivých dílů do sebe pomocí spojovacího kování. Stejně jako u sedací soupravy KAPPA je možné do sedací soupravy ALFA zabudovat rozkládací mechanismus, který změní pohovku na lůžko vhodné pro příležitostné spaní dvou osob.

Rohová sedací souprava GAMA

Rozkládací sedačka do malého interiéru

Tato rozkládací sedací souprava je vhodná zejména do malých interiérů. V prostoru zabírá pouhých 2,39×1,44 metru, přičemž tento rozměr je zachován i po přeměně sedací soupravy na lůžko vhodné pro příležitostné přespání dvou osob. Tuto sedací soupravu je možné doplnit křeslem a taburetem, jež byly navrženy tak, aby zaujímaly v interiéru minimum prostoru. Stejně jako u sedací soupravy ALFA je možné u rohové sedací soupravy GAMA docílit ještě většího pohodlí přidáním elipsovitých hlavových opěrek.

Pohovka ETTA

Variabilní pohovka složená z elementů

Pohovka ETTA vyniká svou jednoduchostí a variabilitou. Z jednotlivých elementů širokých 35 a 40 cm lze sestavit velké množství různých pohovek. Přidáním rohového elementu lze také vytvořit rohovou sedací soupravu. Pohovku Etta je možné doplnit třemi různými taburety v rozměrech 35×35 cm, 35×70 cm a 70×70 cm. Složení pohovky si můžete navrhnout sami z vnitřních elementů širokých 35 cm a ukončovacích elementů širokých 40 cm. Tato jednoduchá pohovka se může také sestavit do sedací soupravy použitím rohového elementu. Na rozdíl od sedací soupravy KAPPA, sedací soupravy KAPPA 11, sedací soupravy ALFA a rohové sedací soupravy GAMA, není možné do pohovky ETTA zabudovat rozkládací mechanismus. To u této pohovky tolik nevadí, jelikož svými dimenzemi umožňuje též použití jako lůžka pro příležitostné přespání jedné osoby.

Sedací souprava LAMBDA

Sedací souprava s prošívaným potahem

Tento model sedací soupravy je to pravé pro zákazníky, kteří upřednostňují moderní vzhled čalouněného nábytku. Příjemné pohodlí při relaxaci vám poskytnou polohovací podhlavníky, jejichž sklon si můžete nastavit pomocí dvanáctipolohového mechanického kování. Sedací souprava je opatřena rozkládacím mechanismem. Po rozložení vznikne jednolůžko vhodné pro každodenní spaní, které lze využít také k relaxaci a odpočinku během dne.

Prosím vyplňte otázku a zadejte e-mail ve správném formátu
RASL čalouněný nábytek © 2010–2019webmaster
Partneři